Якщо і Вам подобається картопля "фрі" та інші смажені в маслі страви, Вам варто обзавестися електрофрітюрніцамі. Сучасні Електрофритюрниці займають дуже мало місця і їх набагато безпечніше використовувати, ніж каструлю з маслом. Фритюрниці забезпечені спеціальним механізмом вимірювання температури масла, що дозволяє більш точно приготувати бажане блюдо.
Готувати в електрофрітюрніцамі дуже легко. Сучасні пристрої нагрівають масло точно до встановленої терморегулятором температури, а таймер зі звуковим сигналом відстежує заданий час. Мало того, немає необхідності заглядати в куховарську книгу або запам'ятовувати час приготування кожного страви: всі популярні страви піктографічно зображені на корпусі з підказкою часу приготування і температури. У багатьох моделях чаша для олії має антипригарне покриття, це полегшує догляд за фритюрницею і підтримання її в чистоті. Постійний фільтр захищає повітря від запахів готування, нехай навіть апетитних. Також, може бути встановлений мікрофільтр для очистки масла після кожного приготування. Завдяки цьому одна порція масла використовується велика кількість раз (оскільки у фритюрниці з термостатом масло до кипіння не доводять, шкоди від повторного використання фритюру немає: канцерогенні речовини не утворюються). Фритюрниці з "холодними стінками" мають пластиковий корпус і надійну термоізоляцію. Навіть коли всередині масло підігрітий до температури 180 градусів Цельсія, можна братися руками за корпус без ризику обпектися.
На українському ринку представлено безліч моделей фритюрниць , від найпростіших до професійних. На що ж варто звернути увагу при виборі?
Місткість
При виборі фритюрниці потрібно чітко розрізняти ємність чаші для масла і максимально допустимий обсяг (вага) свіжонарізаних картоплі. Що стосується масла, то чим його менше треба, тим краще. Що до картоплі, то тут все навпаки. Чаші для масла мають стандартний максимальним обсягом - фритюрниці 2,2 літра, зрідка буває більше 3 літрів. Стандартним допустимою кількістю вміщається картоплі прийнято вважати 1 кг або 1,2 кг.
Окремим пунктом пояснимо, чому місткість виміряється в свіжонарізаних скибочках картоплі. Заморожений продукт вимагає більшого простору, так як попередньо йому треба розморозитися. Якщо місця буде недостатньо, картопля сжарітся в єдиний хрусткий непросмажений грудку.
Потужність
Другим головним параметром для фритюрниці є її потужність. Чим вона більше, тим швидше прогріється масло, а значить, і швидше буде готуватися саме блюдо. Середнім значенням потужності є фритюрниці 1800 Вт до фритюрниці Потужність 2000 Вт.
Управління може бути електронним та механічним, при цьому, і в тому, і в іншому випадку, регулювання потужності може здійснюватися як плавно, так і поступово. Існують моделі, оснащені інформаційним дисплеями, які допоможуть вибрати правильну температуру і час, підкажуть, скільки залишилося до закінчення приготування і т.д.
Фільтри
При готуванні їжі у фритюрниці поширюється спочатку приємний, пізніше, після звикання, досить бридке і специфічний аромат киплячої олії. Запах киплячого масла не дуже-то і приємний, незалежно від того, що ви в ньому готуєте, а неприємний запах навряд чи буде сприяти апетиту. Тому, щоб не доводилося відкривати всі вікна і двері на вулицю, бажано подбати про фільтри.
Фільтри – це необхідна деталь фритюрниці. Вони випускаються двох видів: проти запаху і масляні.
Фільтри проти запаху і маслянистих випарів можуть бути знімними або стаціонарними. Знімні фільтри (картриджі) – спеціальна система, що утримує запах усередині себе (тобто, з фритюрниці запах взагалі не виходить). Знімні фільтри відсікають запахи ефективніше, ніж стаціонарні. Але стаціонарний фільтр зручний тим, що його легко мити і не доводиться постійно думати про покупку нового. За поглинанню маслянистих випарів і знімні, і стаціонарні фільтри практично однаково ефективні.
За допомогою масляних фільтрів з масла видаляються шматочки продуктів і панірування, які при повторній смаженні починають горіти, виділяти шкідливі речовини і псувати смак страви. Це паперові фільтри, що дозволяють швидко відфільтрувати масло, на якому ви тільки що смажили рибу або м'ясо, щоб відразу після цього ви могли приготувати десерт або гарнір. Масляні фільтри не входять в стандартну комплектацію фритюрниці.
Використання масляних фільтрів дозволяє запускати масло & laquo; в оборот & raquo; до десяти разів, хоча в ідеалі такого робити не рекомендується: багаторазово кипіли масло містить в собі далеко не корисні для організму хімічні сполуки.
Чистка
Як то кажуть, ось ми і підійшли до найголовнішого. Якщо відсутність деяких з перерахованих вище функцій у вашій фритюрниці істотно не відіб'ється на смаку страви і не викличе незручностей, то догляд за улюбленицею може заподіяти масу клопоту.
Для максимально зручного догляду за фритюрницею краще вибирати фритюрниці зі знімною чашею. Такі моделі коштують трохи дорожче, ніж ті, у яких чаша не знімається. Але вимити таку фритюрницю буде значно легше.
Внутрішня поверхня чаші буває з нержавіючої сталі - інший варіант - фритюрниці з антипригарним покриттям. Антипригарне покриття краще відмивається, та й жир до нього не так пристає.
Безпека фритюрниці
Незважаючи на те, що киплячу олію – продукт потенційно небезпечний, при експлуатації фритюрниці його можна не боятися. Всі вони оснащені системою теплоізоляції; існують навіть спеціальний термін & laquo; холодні стінки & raquo; - навіть якщо масло всередині розігріте до максимальної температури – 190 ° С, за корпус можна братися руками без ризику обпектися. Але при цьому не варто, вимкнувши фритюрницю, відразу ж заглядати всередину: масло ще одну-дві хвилини може булькати і & laquo; стріляти & raquo ;. Слід відкрити кришку і підняти кошик з готовим продуктом, щоб дати маслу повністю стекти в чашу.
Багато моделей фритюрниць забезпечені блокуванням, яка не дозволить включити прилад з незакритих кришкою.
Корисним буде наявність спеціальної блокування, яка не дозволить відкрити кришку під час приготування.
Деякі фритюрниці оснащені функцією автоматичного вимкнення, але в більшості моделей таймер не відключати нагрів автоматично через певний час, а тільки видає звуковий сигнал. Пов'язано це з тим, що масло володіє великою тепловою інерцією (тобто, повільно остигає) і навіть при відключеному нагріванні продукти можуть підгоріти, якщо їх відразу не витягти (точно такий же ефект буде, якщо залишити на відключеною, але не охолола конфорці електроплити сковорідку : нагрів припинений, але їжа все одно продовжує смажитися по інерції).
Основні деталі
До приємних дрібниць відноситься оглядове віконце, що дозволяє стежити за процесом приготування продуктів і клавіші, з нанесеними на них піктограмами у вигляді продуктів, це позбавить Вас необхідності весь час шукати інструкцію.
Краще вибрати фритюрницю з плавним регулюванням температури, а не з фіксованими настройками, це дасть Вам можливість гранично точно визначати, при якій температурі і скільки саме за часом Вам потрібно смажити їжу.
При виборі так само потрібно мати на увазі, що фритюрница буде регулярно забруднюватися, масляні плями з'являтимуться на корпусі після кожного приготування їжі, тому, щоб полегшити собі працю по відмиванню корпусу, він повинен бути гладким, без великої кількості деталей і виступів, і бажано не білого кольору.