Вибираючи обігрівач, сучасний споживач нерідко стикається з несподіваними труднощами. Адже сьогодні, виробники даних пристроїв, пропонують величезну кількість самих різних моделей і видів. Як не заблукати в представленому різноманітті і зробити правильний вибір? Відповідь на це питання Ви знайдете цієї статті.
Найбільш важливою характеристикою при виборі будь-якого обігрівача є потужність обігріву. Від неї залежить площа, яку може обігріти прилад. Для квартир і дач потужність обігрівача вибирається з розрахунку 1 кВт на 10 кв. м. Якщо ж Ви хочете купити електричний обігрівач тільки для додаткового обігріву при сильних морозах, то для цього достатньо 1 - 1,5 кВт на кімнату площею 20 – 25 кв.м.
Щоб купити електрообігрівач, потрібно визначити не тільки його потужність, але і тип обігрівача. У квартирах, офісах і на дачах, як правило, встановлюються побутові обігрівачі, і ми зараз з Вами подивимося, з чого ж можна вибрати.
Обігрівачі діляться на кілька видів:
- Масляні обігрівачі
- Тепловентилятори
- Конвекційні обігрівачі
- Інфрачервоні обігрівачі
Так який же вибрати? Перш за все, треба точно знати, для якої мети вам потрібен обігрівач. Ось найпоширеніші причини:
- Щоб швидко нагріти приміщення. Для цього найкраще підійде тепловентилятор. Він не тільки швидко нагріє повітря, але і зможе підтримувати в приміщенні потрібну температуру завдяки термостату. Ще один варіант - масляний радіатор з вбудованим вентилятором. Необхідно включити обидва режими відразу, а після того як повітря нагріється, вимкнути вентилятор.
- Щоб можна було залишати обігрівач без нагляду. Тут потрібен будь-який обігрівач з термостатом. При необхідності обігрівач сам буде включатися і відключатися.
- Зігріти маленьку кімнату. Ідеальний варіант - конвекторний обігрівач, який завдяки термостату буде постійно підтримувати комфортну температуру.
- Зігріти поверхню певного предмета. Цю роботу легко виконає кварцовий інфрачервоний випромінювач. Можна використовувати і настільний тепловентилятор.
Тепер про кожен докладніше:
Масляні обігрівачі
Мають найбільшу площу нагрівального елементу. Масляні радіатори поширюють тепло за рахунок нагрівання маслом металевої поверхні і розсіюють тепло направлено, на всі боки. Корпус обігрівача наповнений мінеральним маслом, яке має високу температуру кипіння. В масло занурені нагрівальні елементи. Спосіб передачі тепла - тепловіддача. Внаслідок конвекції нагріте повітря розподіляється по кімнаті. Швидкість і інтенсивність прогріву приміщення залежить від потужності радіатора і його конструкції. При цьому температура поверхні обігрівача повинна бути невисока. Це попереджає перегрів самого радіатора і масла в опалювальному елементі.
Масляні обігрівачі нагрівають приміщення повільніше інших. Найбільш підходять для кімнат в яких обігрів потрібен весь день.
Масляні обігрівачі не спалюють кисень, працюють безшумно, повністю жаробезопасни. Їх можна залишати без нагляду на тривалий час.
Масляні обігрівачі також використовують повітря як посередник, що призводить до збільшення споживаної електроенергії, сприяє руху повітря в приміщенні (протяги), до того ж перешкоджає осадження пилу (тобто вона завжди літає в приміщенні).
Їх негативною стороною також є великий обсяг і масивність.
Догляд
Доглядати за радіатором досить просто, він не вимагає спеціального технічного обслуговування. Не можна використовувати для очищення абразивні матеріали і розчинники. Пил потрібно прати м'якою сухою ганчіркою. Але, звичайно, не забудьте перед цим вимкнути прилад з розетки і дочекатися, поки обігрівач охолоне.
Тепловентилятори
Нагрівальний елемент — сталева спіраль або керамічна пластина. Повітря продувається через нього вентилятором, розподіляючи тепло по приміщенню. Застосовуються, в основному, при додатковому обігріві невеликих приміщень (житлових кімнат, офісів). Більшість моделей оснащено термостатами, регуляторами потужності і витрати повітря. Бувають стаціонарними (підлогові, настінні, стельові) або переносні (в тому числі настільні).
Плюси: швидке нагрівання повітря, компактність, відносно низька ціна, мобільність
Мінуси: шум при роботі; ефект & laquo; спалювання кисню & raquo; (Крім & laquo; керамічних & raquo;)
Тепловентилятори, в яких нагрівальний елемент є керамічної пластиною, іноді називають & laquo; керамічними & raquo ;. За функціональним можливостям вони значно перевершують пристрої зі сталевою спіраллю. & Laquo; Керамічні & raquo; прилади & laquo; спалюють & raquo; набагато менше кисню і мають більш тривалий термін служби. Звичайно, ціна їх істотно вище.
Догляд
Якщо на розжареній спіралі, навіть крізь надійну грати, поступово почне накопичуватися пил, може з'явитися неприємний запах. Тому потрібно частіше протирати прилад сухою ганчіркою, попередньо вимкнувши його.
Конвекційні обігрівачі
Електричний конвектор – опалювальний прилад для постійного або тимчасового обігріву житлових, офісних, торгових та інших приміщень. Конструкція конвектора складається з корпусу (конвекційна камера) і вмонтованого всередину корпусу нагрівального елементу. Нагрівальний елемент нагріває що знаходиться в корпусі повітря, який за рахунок природної конвекції піднімається вгору і надходить через напрямні жалюзі назовні, а на його місце знизу надходить остиглий повітря з приміщення. За рахунок спрямованого руху теплого повітря відбувається швидкий і рівномірний обігрів приміщення. Температуру надходить нагрітого повітря контролює термостат з датчиком, при необхідності/знімаючи конвектор.
Інфрачервоні обігрівачі
Найбільш досконалими і економічними обігрівальними приладами є інфрачервоні обігрівачі. Кварцовий випромінювач підходить більше для тимчасового обігріву в разі, якщо не потрібно опалювати приміщення цілком.
Інфрачервоний обігрівач на відміну від традиційних обігрівачів, нагріває не повітря, а довколишні предмети. Він випромінює теплову енергію (як сонце), яка поглинається навколишніми поверхнями (підлога, стіни, меблі і т.д.) і людьми. Інфрачервоні обігрівачі дозволяють створювати зони з локальним обігрівом і економити електроенергію. Нагрівають предмети і не нагрівають повітря. Інфрачервоні обігрівачі призначені для підвісних стель, обігріву житлових і нежитлових приміщень, а також людей на відкритих майданчиках. Їх використовують для обігріву ванних і душових кімнат, терас, балконів, кафе і ресторанів.
Світловий обігрівач простий в експлуатації і монтажі. Мобільність забезпечує телескопічна ніжка, за допомогою якої можна встановити прилад на потрібній висоті. При бажанні обігрівач монтується на стіну або стелю. Тепло генерується спеціальним нагрівальним елементом фламентіном, запаяним в чохол з кварцового скла і закритим гратами з металлосплава з низькою термопроводімостью. Температура корпусу при максимальному нагріві складає 70 * С. Ця обставина забезпечує 100% гарантію безпеки обігрівача на об'єктах з підвищеною пожежонебезпекою (Лісосклад та ін.).
Розрахунок обігріву певної площі проводиться таким чином: 1 кВт на 10 кв. метрів. Для невеликих приміщень підійдуть прилади потужністю 1,4 кВт. На великих площах буде виправдано застосування декількох обігрівачів тієї ж потужності, або одним на 3кВт. Безперечна перевага полягає в практично миттєвому виході нагрівальних елементів на повну потужність, що забезпечує виникнення комфортного тепла менш ніж через хвилину після включення приладу. Вмонтований термостат дозволяє підтримувати задану температуру стільки часу, скільки буде потрібно. Навколишнє середовище при цьому не постраждає – інфрачервоне тепло не висушує повітря і не спалює кисень. Гідність системи полягає так само в її безсумнівною економічності. За даними досліджень, цілеспрямований точковий і зональний обігрів дозволяє економити до 82% теплової енергії. ККД світлового обігрівача в порівнянні зі звичайним дуже високий.
Необхідно дотримуватися наступних рекомендацій по використанню обігрівачів :
- Уникайте попадання струменя води на напружену спіраль (тепловентилятори);
- Уникайте забивання апарату пилом;
- Чим нижче розташований конвектор, тим ефективніше його робота;
- Чи не закривайте прилад;
- Не використовуйте прилади для сушіння білизни
- Прилад повинен перебувати тільки у вертикальному положенні (масляний радіатор);
- Не розміщуйте масляний радіатор поблизу легкоплавких виробів і на відстані не ближче 50 см від меблів.
Нехай Вам завжди буде тепло!