Незважаючи на те, що посудомийні машини в багатьох харківських сім'ях ще не прижилися, на ринку присутні більше 10 марок і кілька десятків моделей. Причому, приблизно половину ринкового асортименту посудомийних машин складають вбудовані моделі. Це пояснюється тим, що посудомийна машина є одним з найбільш затребуваних великих побутових електроприладів в сучасній комфортної кухні. Необхідність її у "встройке" не викликає сумніву. Перші вбудовувані посудомийні машини з'явилися на ринку в 1969 році.
вбудована техніка надає найкращі можливості для досягнення максимального комфорту на кухні. У кухні, укомплектованої технікою, що вбудовується, холодильники, витяжки, посудомийні і пральні машини і навіть мікрохвильові печі повністю декоруються меблевими стінками. Їх абсолютно не видно в комплекті кухонних меблів. Побутові прилади приховані за фасадом дорогих меблів і не видають своєї присутності. Таке рішення найбільш привабливо для кухні-їдальні, об'єднаної з вітальні. Вбудована посудомийна машина по зовнішньому увазі менш приваблива, ніж окремо стоїть. Поверхні машини, які після вбудовування будуть закриті меблевими стінками, зберігають технічний вид і недостатньо естетичні. На них Ви можете бачити пристрої для кріплення декоративних панелей. Моделі посудомийних машин відрізняються розмірами і споживчими характеристиками. Висота і глибина у всіх посудомийних машин приблизно однакові, а ширина може бути 60 або 45 см. Тому при замовленні машини дуже важливо уточнити розмір ніші в кухонних меблів.
Споживчі показники вбудованих та окремо розташованих посудомийних машин ідентичні. Однією з основних характеристик посудомийні машини є максимальне кількістю посуду, яке можна завантажити і вимити за один цикл. Це кількість оцінюють за кількістю стандартних столових наборів посуду. Максимальне завантаження широких машин 12 комплектів посуду, а вузьких 8 комплектів.
Вбудовувані посудомийні машини випускають в 2 варіантах: з відкритою панеллю керування і повністю закриваються меблевими стінками. У першому варіанті кнопки управління і індикатори роботи розташовуються у верхній частині на передньому торці корпусу машини і залишаються доступними при закритій меблевої дверцятах. У другому варіанті кнопки управління і індикатори роботи розташовуються на верхньому торці дверцят машини і стають доступними тільки після відкриття дверець. Відкриттю дверки завжди передує злив води з машини: дверцята не відчиняться, поки не зіллється вода.
В обох варіантах після закриття дверки і включення машини не можна додавати або вилучати частину посуду, а також змінювати цикл мийки. Вся різниця лише в тому, що при роботі машини Ви бачите кнопки управління або вони приховані від Ваших очей. Якщо Ви перервали цикл мийки, то після повторного включення машини почнеться новий цикл. Вбудовану посудомийну машину найчастіше встановлюють під стільницю кухонного гарнітура. Цокольну частину (внизу) закривають декоративною планкою. На дверцята машини, що відкривається як у духової шафи, кріплять меблеву дверку. Розміри і конструкція меблевої дверки залежать від розташування панелі управління машини. Якщо панель управління розташована на верхньому торці дверцят машини, на декоративної дверцятах обов'язково повинна бути передбачена ручка для відкривання. В іншому варіанті для відкривання використовується ручка самої машини.
Вбудовування посудомийної машини під стільницю не є обов'язковим. Вона може бути піднята над підлогою так, щоб завантаження і вивантаження посуду були найбільш зручними, щоб при цьому не доводилося нагинатися. Установку посудомийної машини можна довіряти тільки досвідченому фахівцеві, що знає правила підключення до електромережі та водопроводу і має право на проведення таких робіт. Всі посудомийні машини повинні мати стійкої захистом від перепадів напруги. Оцінка основних характеристик, конструктивних і експлуатаційних особливостей посудомийних машин різних типів, а також склад стандартного комплекту посуду, викладені в статті "Як вибрати посудомийну машину?". Ціни машин однієї марки з однаковими характеристиками відрізняються незначно. Найбільший вплив на ціну надає марка виробника.